اجاره مسکن در شهر اردبیل مانند سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

تامین مسکن در حال حاضر برای آنهایی که صاحبخانه نشده‌اند دغدغه اصلی زندگی است.
یکی از شهروندان در این باره اظهار کرد: سال گذشته با ۵۰ میلیون تومان رهن و یک میلیون و هفتصد هزار تومان کرایه ماهانه خانه ۱۰۰ متری اجاره کردیم که امسال صاحبخانه برای تمدید قرارداد اجاره سی میلیون تومان مبلغ رهن را افزایش داد و تامین این مبلغ از توان یک کارمند خارج است.
طبق تحقیقات میدانی از بنگاه املاکی‌های شهر اردبیل در حال حاضر اجاره خانه ۵۰ متری در نقاط پایین شهر مانند سلمان آباد به مبلغ حدودی ۱۰  میلیون تومان رهن و ماهانه ۷۰۰ هزار تومان کرایه واگذار می شود این در حالی است که در نقاط بالای شهر مانند شهرک حافظ اجاره همین قواره مسکن به میزان  صد میلیون تومان رهن و یک میلیون تومان کرایه می رسد.
«فرزاد صبوری» یکی از بنگاه داران املاک اردبیل در مورد مقایسه قیمت ها با سال گذشته گفت: هر چند به فصل اثاث کشی ها و تمدید اجاره ها در شهر اردبیل هنوز نرسیده و اواخر خرداد ماه قیمت ها بهتر مشخص می شود اما در حال حاضر نیز قیمت اجاره مسکن نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است به طوری که خانه ای که اسفند ماه سال گذشته با ۷۰ میلیون تومان رهن و یک میلیون کرایه ماهانه واگذار می شد هم اکنون با ۱۲۰ میلیون تومان رهن و ماهانه دو میلیون تومان واگذار می شود.
وی افزود: در حال حاضر مستاجران به دنبال خانه هایی با متراژ کمتر و در مجتمع های آپارتمانی هستند تا بتوانند هزینه اجاره را تامین کنند.