مدیرکل دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری وحمل ونقل جاده‌ای ارتقای ایمنی محورهای مواصلاتی استان اردبیـل را منوط به تامین اعتبارات استانی و ملی دانست.

مجید صباغ زاده در بازدید از محورهای مواصلاتی استان اردبیـل با اشاره قابلیت های بالای گردشگری و ترانزیتی استان اردبیـل اظهار داشت: برای سرعت بخشیدن به طرح ها و پروژه‌هایی که می تواند ارتقای ایمنی محورها افزایش دهد مسئولان استانی و کشوری باید بیش از پیش در تامین اعتبارات لازم یاریگر راهداری باشند.
وی به اجرای طرح راهداری محوری در محورهای شریانی و پرتردد اشاره کرد و  گفت: در قالب این طرح راهداران پرتلاش پاکسازی شانه و حاشیه راه، شانه سازی، تعریض و اصلاح افتادگی شانه راه، لکه گیری و درزگیری، اصلاح شیب شیروانی ،تسطیح حریم راهها و ترمیم خرابی آسفالت، اصلاح، تعمیر و رنگ آمیزی پایه تابلوها و سیستم های روشنایی راهها را انجام می دهند.
مدیرکل دفتر توسعه ایمنی راه و حریم سازمان راهداری وحمل ونقل جاده‌ای اجرای بیش از ۱۳ نوع فعالیت در طرح راهداری محوری را خاطرنشان کرد و ارتقای ایمنی محورهای مواصلاتی را اولویت اصلی راهداری دانست.
صباغ زاده با اشاره به اقدامات انجام یافته در طرح راهداری محوری در استان اردبیل بر خدمت رسانی هرچه شایسته به مردم شریف استان تاکید کرد.
بازدید از کارگاه تولید نیوجرسی، انبار تابلو و علائم اداره راهداری وحمل ونقل جاده‌ای شهرستان گرمی، پایانه مرزی بیله‌سوار و محورهای مواصلاتی از جمله برنامه های صباغ زاده در سفر به استان اردبیل بود.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل نیز گفت: در ۲ ماه گذشته ۱۲۵ مورد تجاوز به حریم راه و ساخت و سازغیرمجاز شناسائی، توقف و قلع و قمع شد.
علی صبحی با بیان اینکه در مدت یاد شده ۱۴۰ مورد تابلوی تبلیغاتی غیرمجاز در حریم قانونی راه توسط گشت های راهداری شناسائی، برخورد و قلع و قمع شده، حفاظت و صیانت از راه و حریم آن را خط قرمز راهداری دانست و بر برخورد قاطع با متخلفان تاکید کرد.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل تجدید خط کشی ۵۲۲ کیلومتر از محورهای مواصلاتی، رنگ آمیزی ۲ هزارو ۱۷۳ عدد پایه تابلو تابلو،علائم، پایه روشنایی و چراغ چشمک زن، تسطیح ۳۱۰ کیلومترحریم راه، ۴۲ کیلومتر اصلاح شیب شیروانی راه ها، تهیه، نصب، تعمیر و اصلاصلاح ۱۵۰ مترمربع تابلوهای اطلاعاتی و هم چنین ۹۱۱ عدد مونتاژ، اصلاح، تهیه و نصب تابلوهای انتظامی و الزامی را از دیگر اقدامات راهداران استان اردبیل در راستای اجرای طرح راهداری محوری عنوان کرد.