کد خبر : 5609
تاریخ انتشار : یکشنبه 16 بهمن 1401 - 13:41

افتتاح چندین پروژه عمرانی و خدماتی در سنندج

افتتاح چندین پروژه عمرانی و خدماتی در سنندج

همزمان با پنجمین روز از دهه مبارک فجر و در ادامه افتتاح پروژه‌های عمرانی و خدماتی استان کردستان، روز گذشته چندین پروژه در مرکز استان افتتاح و کلنگ زنی شد. رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان در مراسم کلنگ زنی اولین مدرسه اوتیسم کردستان که با حضور اسماعیل زارعی‌کوشا، استاندار کردستان و جمعی

همزمان با پنجمین روز از دهه مبارک فجر و در ادامه افتتاح پروژه‌های عمرانی و خدماتی استان کردستان، روز گذشته چندین پروژه در مرکز استان افتتاح و کلنگ زنی شد.

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان در مراسم کلنگ زنی اولین مدرسه اوتیسم کردستان که با حضور اسماعیل زارعی‌کوشا، استاندار کردستان و جمعی از مسئولان برگزار شد، اظهار داشت: در سطح استان هیچ مدرسه‌ی تخصصی برای دانش‌آموزان اوتیسمی وجود ندارد و احداث این مدرسه به عنوان اولین مدرسه اوتیسم استان بسیار ضروری است.

طالب محمدی افزود: ۱۵۰۰ دانش‌آموز استثنایی در سطح استان وجود دارد که از این تعداد ۱۲۰ نفر دچار اختلال اوتیسم هستند.

به گفته وی، در حال حاضر ۴۲ نفر از دانش‌آموزان اوتیسمی در شیفت مخالف یکی از مدارس ناحیه ۲ سنندج تحصیل می‌کنند.

محمدی تصریح کرد: این مدرسه ۱۰ کلاسه در زمینی به مساحت سه هزار و ۶۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان با همت آموزش و پرورش و مجمع خیرین مدرسه ساز استان احداث خواهد شد.

 

افتتاح و کلنگ زنی چند پروژه در شهرک صنعتی سنندج ۴(سرنجیانه)

استاندار کردستان در ادامه به منظور افتتاح و کلنگ‌زنی چند پروژه در شهرک صنعتی سنندج ۴(سرنجیانه) حضور یافت که در مراسم افتتاح شبکه روشنایی معبر اصلی این شهرک، سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان اظهار داشت: این شهرک صنعتی در دو فاز به مساحت ۷۵ هکتار و ۱۱۰ هکتار، تعریف شده است که در فاز اول ۲۴۱ قرارداد تعریف شده و در حال حاضر ۳۰ واحد مشغول به ساخت و ساز می‌باشند.

حمید رضا امانی تصریح کرد: شبکه روشنایی معبر اصلی شهرک صنعتی سرنجیانه با طول ۱/۵ کیلومتر با اعتبار ۲ میلیارد تومان به بهره‌داری می‌رسد.

کلنگ زنی ساختمان آتش نشانی و یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی سرنجیانه

کلنگ زنی و احداث ساختمان ایستگاه آتش‌نشانی این شهرک در زمینی به مساحت ۴۰۰ متر مربع مساحت و با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان، یکی دیگر از برنامه‌های امروز استاندار کردستان بود.

امروز همچنین واحد‌ تولیدی ظروف یکبار مصرف، در زمینی به مساحت دو‌ هزار و ۴۳۰ مترمربع و اعتبار ۵ هزار میلیون ریال کلنگ زنی شد که به گفته مدیر عامل این واحد تولیدی؛ با راه‌اندازی این مجموعه، زمینه اشتغال ۱۰ نفر به صورت مستقیم و تولید سالانه ۱.۵ تا ۲ تن ظروف یک بار مصرف فراهم خواهد شد.

افتتاح گاز شهرک صنعتی سنندج ۴

طرح گازرسانی به شهرک صنعتی سرنجیانه نیز با حضور استاندار کردستان طی مراسمی افتتاح شد که مدیر‌ عامل شرکت گاز کردستان در این آیین ضمن تبریک ایام دهه فجر اظهار داشت: در قالب مصوبه شورای اقتصادی در طول سه سال گذشته بیش از یک‌هزار و ۱۸ واحد صنعتی و تولیدی در استان به شبکه گاز سراسری متصل شده است.

احمد فعله گری گفت: انتقال به ورودی شهرک‌های صنعتی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های شرکت گاز است که امروز این کار با هفت میلیارد تومان اعتبار، در این شهرک انجام شده است.

وی افزود: ایستگاه تقلیل فشار با ظرفیت پنج هزار متر مربع در ورودی این شهرک نصب شده است و در حال حاضر تمام ۱۹ شرکت صنعتی استان با ۲ هزار و ۴۰۰ واحد تولیدی به شبکه گاز متصل است.

 

اسماعیل زارعی‌کوشا در ادامه افتتاح پروژه‌های عمرانی، خدماتی و.. به مناسبت ایام مبارک دهه فجر در مراسم افتتاح دبیرستان ۱۸ کلاسه عصمت در ناحیه منفصل شهری حسن‌آباد سنندج ضمن تبریک ایام دهه فجر، اظهار داشت: دانش‌آموزان باید به درستی با مفهوم دهه فجر آشنا شوند چرا که دشمنان این انقلاب به دنبال انتقال روایات اشتباه به جوانان هستند.

وی افزود: دوران ستم‌شاهی دوران وضع قوانینی ننگ‌آوری همچون کاپیتالاسیون بود که انقلاب اسلامی ایران به چنین ننگ‌ها و رذالت‌هایی پایان داد.

استاندار کردستان تصریح‌ کرد: تمام افتخار رژیم طاغوت، فروش نفت و دریافت تسلیحات نظامی در قبال آن بود و با وجود ذخایر انرژی کاملا به استکبار وابسته بودیم و هیچ‌گونه حقی برای مقابله با این وضعیت را نداشتیم.

زارعی کوشا با بیان اینکه در زمان حکمت پهلوی بهداشت و معیشت مردم نادیده گرفته می‌‌‌شد، افزود: در آن زمان که یکی از سفاکترین سال‌ها بود بیش‌از ۴۰ درصد مردم کشور به دلیل عدم بهداشت کافی و شیوع‌ بیماری‌های واگیر‌دار جان خود را از دست دادند.

وی به جنگ ناعادلانه ایران و عراق اشاره کرد وگفت: در دوران هشت‌سال دفاع مقدس مردم ما با رشادت تمام از آب و خاک خود دفاع کردند در حالی که در طول ۲۰۰ سال گذشته بخشی از کشور جدا شد از جمله بحرین که در زمان پهلوی واگذار گردید.

استاندار کردستان دلیل استواری انقلاب را حمایت و دفاع مردم از آن خواند و گفت: ایران اسلامی، امروز در دنیا تاثیر‌گذار است و با تولید پیشرفته ترین تجهیزات‌ نظامی حرف برای گفتن دارد و این پیشرفت برای دشمنان ایران بسیار سنگین و ناگوار است.

زارعی کوشا در ادامه به جنگ رسانه‌ای اشاره و تصریح کرد: باتوجه به قدرت رسانه امروز چند هزار کاربر اینترنتی وابسته به منافقین در اروپای شرقی، جنگ رسانه‌ای به‌ راه‌‌ انداخته‌اند تا ذهن مردم ما را از واقعیات دور نگه‌ دارند و نسل جدید ما با روایات و طراحی مد‌نظر‌‌ آن‌ها به زندگی ادامه دهند.

وی به تحریم‌های سیاسی، اقتصادی و… از سوی بین‌الملل بر علیه ایران اشاره کرد و گفت: نظام اسلامی ایران هنوز در ابتدای مسیر است و سوء مدیریت‌ها و نواقصی وجود دارد که باید برای رفع آن‌ها تلاش کرد.

دبیرستان ۱۸ کلاسه عصمت ناحیه منفصل شهری حسن‌آباد با حضور استاندار کردستان افتتاح شد

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان نیز در این مراسم اظهار داشت: این واحد آموزشی با همکاری بنیاد برکت در فضای آموزشی دو هزار و ۵۹۶ متر مربع احداث شده و ۱۰ روستای اطراف ناحیه منفصل شهری حسن‌آباد را پوشش خواهد داد.

هاشم ناظمی جلال با بیان اینکه این مجموعه به عنوان اولین مدرسه ۱۸ کلاسه استان در سه طبقه شامل ۲ دبیرستان و یک هنرستان احداث شده است گفت: دو هزار و ۶۰۰ دانش‌آموز و هنرجو تحصیل خواهند کرد که در مجموع هشت درصد دانش آموزان آموزش و پرورش ناحیه ۲ سنندج را شامل می‌شود.

تحویل ۴۸ واحد مسکن مددجویی به افراد تحت پوشش بهزیستی

در ادامه افتتاح پروژه‌ها ۴۸ واحد مسکن مددجویی به افراد تحت پوشش بهزیستی در سنندج تحویل داده شد.

مدیر کل بهزیستی کردستان در آیین تحویل این واحدها اظهار داشت:از این تعداد واحد مسکونی ۳۳ واحد به خانواده‌های زن سرپرست خانوار و ۱۲ واحد به خانوارهای دارای ۲ عضو معلول و سه واحد نیز به خانوارهای دارای ایتام واگذار می شود.

وی با بیان اینکه به مناسبت دهه فجر ۹۹ طرح اشتغالزایی برای ۱۰۷ نفر و با ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه، افتتاح و به بهره برداری می‌رسد گفت: برای ساخت این واحدها بیش از ۲۱ میلیارد تومان هزینه شده که ۶ میلیارد تومان آن کمک بلاعوض و ۱۴ میلیارد و۲۰۰ میلیون تومان نیز آورده متقاضیان بوده است.

 

امروز همچنین ساختمان آتش‌نشانی ناحیه منفصل شهری حسن آباد سنندج با حضور استاندار افتتاح شد.

اسماعیل زارعی کوشا در آیین افتتاح مرکز آتش نشانی حسن آباد ابراز امیدواری کرد که این مجموعه علاوه بر حفظ آسایش و رفاه مردم، بتواند به عنوان یک مرکز آموزشی نیازهای استان در حوزه آموزش آتش نشانان استان را مرتفع کند.

شهردار سنندج نیز در این آیین افتتاح این پروژه، اظهار داشت: این طرح در راستای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استان که از سال ۹۴ بلاتکلیف بود، در پنج هزار متر مربع و ۶۰۰ متر زیربنا و ۷.۵ میلیارد تومان اعتبار تکمیل شده است.

سید انور رشیدی در بخش دیگر سخنان خود گفت: تاکنون ۲۳ هزار مترمربع آسفالت اجرا شده است، همچنین طرح هشت هکتاری فضای سبز در ورودی این ناحیه منفصل شهر کلنگ زنی می‌شود.

انتهای پیام/ ثریا صلواتی

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.