دومین جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی خراسان شمالی در سال ۱۳۹۹ با حضور سرکار خانم دکتر تاج بخش، معاون وزیر و رئیس سازمان هواشناسی کشور

ارتباط مؤثر و سازنده بین ادارات زیر مجموعه راه و شهرسازی وجود دارد/ از لحاظ قانونی، شرعی و انسانی اولویت اصلی ما خدمت به مردم است/ ایستگاه های هواشناسی در مواقع بحران کمک حال ماست
دومین جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی خراسان شمالی در سال ۱۳۹۹ با حضور سرکار خانم دکتر تاج بخش، معاون وزیر و رئیس سازمان هواشناسی کشور، مهندس محمدی، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری، سید عبدالمجید نژاد صفوی، مدیر کل راه و شهرسازی استان و دیگر مدیران کل عضو شورای هماهنگی در محل فرودگاه بین المللی بجنورد برگزار شد.
سرکار خانم تاج بخش در این جلسه با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی یکی از وزارتخانه های بزرگ و دارای سازمان های مختلف است اظهار داشت: امروزه مسئله مدیریت در کشور ما بسیار سخت و دشوار است و ویروس کرونا بر معیشت مردم تأثیر منفی داشته است و وظیفه ما در این زمان بسیار سنگین تر از قبل است چون هدف ما خدمت به خلق خداست.
وی تصریح کرد: طی دو روز بازدید از ایستگاه های هواشناسی سطح استان به نکته جالبی برخورد کردم که رفاقت و همدلی در بین مجموعه های وزارت راه و شهرسازی در استان خراسان شمالی و همچنین مجموعه هواشناسی استان موج می زند و این همدلی باعث تسریع در روند کار و همچنین پروژه های اجرایی خواهد شد.
محسن محمدی، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز در این جلسه به اهمیت ایستگاه های هواشناسی پرداخت و افزود: اهمیت هواشناسی بر ما پوشیده نیستو چون پیشانی توسعه استان بر مبنای کشاورزی، صنایع تبدیلی و دامداری است و هشدارهای هواشناسی می تواند در بحث مدیریت بحران حائز اهمیت باشد و خطا در این مجموعه منجر به حوادث غیر جبران خواهد شد.
وی اضافه کرد: وظیفه خود می دانیم تا از اداره کل هواشناسی استان حمایت کنیم تا در این مواقع بحران با مشکل رو به رو نشویم.
سید عبدالمجید نژاد صفوی، مدیر کل راه و شهرسازی خراسان شمالی در این جلسه به ارائه گزارش عملکرد شورای هماهنگی پرداخت و عنوان کرد: استان خراسان شمالی استان جوان و نوپایی است و در این استان کار بیشتری باید انجام دهیم زیرا این استان از نعمت ریلی، دریا برخوردار نیست و از لحاظ خطوط هوایی نیز هر روز یک پرواز انجام می شود و حمل و نقل مسافر و بار صرفاً از طریق جاده ها انجام می گردد ، لذا باید با توجه به وضعیت جاده های استان که متناسب با ظرفیت های سرمایه گذاری ( کشاورزی ، دامپروری ، معادن و … ) نیست و باید تلاش جدی جهت توسعه راهها به عمل آید .
وی اظهار داشت: در استان ۱۷۳ کیلومتر بزرگراه وجود دارد و آزاد راه نیز نداریم و از حدود ۶ هزار کیلومتر راهی که در استان وجود دارد، بیش از ۴ هزار کیلومتر آن راه روستایی است که از لحاظ شاخص نیز در این بخش عقب هستیم و اگر ۳۰۰ کیلومتر راه روستایی تا این لحظه احداث کنیم باز هم از شاخص کشوری عقب هستیم.
نژاد صفوی به ارتباط اعضای شورای هماهنگی اشاره کرد و افزود: ارتباط خوبی بین اعضاء وجود دارد و همه با هم یکدل و هم صدا هستیم و این امر به ما اجرای پروژه ها کمک می کند.
رئیس شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان خراسان شمالی در پایان گفت: بسیاری از پروژه ها در استان نیمه فعال و یا تعطیل بودند که علیرغم اینکه تحریم هستیم و با پیگیری هایی که کردیم در هفته دولت شاهد افتتاح قسمتی از همین پروژه های نیمه فعال هستیم.
لازم به ذکر است سرکار خانم دکتر تاج بخش، معاون وزیر و رئیس سازمان هواشناسی کشور طی دو روزی که در استان تشریف داشتند موارد ذیل صورت پذیرفت :
بازدید از کلیه ایستگاه های هواشناسی سطح استان
تفاهم نامه توسعه همکاری با استانداری خراسان شمالی
کلنگ زنی ساختمان اداره کل هواشناسی استان
حضور در جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان
دیدار با کلیه فرمانداران شهرهای استان