مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: این اداره کل مجهز به سامانه داشبورد مدیریتی است که با استفاده از آن و با دسترسی سریعی که ایجاد می‌شود می‌توان در مورد آنچه که در سازمان اتفاق می‌افتد، آگاهی کامل…

علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه این اداره کل مجهز به سامانه داشبورد مدیریتی است اظهار کرد: این سامانه یک صفحه نمایش اطلاعات است که در یک دسترسی سریع به مدیران در خصوص آنچه که در یک مجموعه اتفاق می‌افتد، آگاهی کامل می‌دهد.  
وی با اشاره به اینکه داشبورد مدیریتی می‌تواند ابزاری قدرتمند و منحصر به فرد برای نظارت بر عملکرد در یک نگاه باشد عنوان کرد: این سامانه اطلاعات مربوط به زمان گذشته و حال را گردآوری می‌کند، امکان پیش بینی آینده را فراهم می‌سازد و اطلاعات مورد نیاز مدیران را در اختیار آنها قرار می دهد.  
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان بیان داشت: این اداره کل از سامانه داشبورد مدیریتی که مبتنی بر علم داده، پایه‌ریزی شده بهره‌مند است و با مصورسازی آمار و اطلاعات سازمانی در تمامی سطوح، وضعیت موجود اداره‌کل را مورد شناسایی، تحلیل و بصورت گرافیکی با نمودارهای مختلف داینامیک نشان می‌دهد.  
وی اذعان داشت: در یک شمای کلی مراحل انجام کار در سامانه داشبورد مدیریتی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان به این ترتیب است که ابتدا ورود اطلاعات توسط رابطین آماری هر معاونت انجام می پذیرد، این اطلاعات که از نرم افزارهای مختلف هر واحد استخراج می‌شود پس از پالاش و تجمیع براساس فرآیندهای خاص، وارد انبارِ داده می‌شود که یکی از خروجی‌های آن، داشبورد مدیریتی است.  
قاری‌قرآن افزود: داشبورد مدیریتی به سامانه‌های مختلف متصل است و اطلاعات مورد نیاز مدیران جهت بررسی و تصمیم‌گیری بصورت کاملاً به روز در آن وجود دارد. که در صفحه نمای کلی این سامانه، امکان رصد آمار، اطلاعات، جداول و نمودارهای مرتبط با معاونت ها و حوزه‌های کاری مختلف وجود دارد.  
وی خاطرنشان کرد: نکته قابل توجه در خصوص این سامانه، داینامیک بودن آن است به این معنا که به بانک اطلاعاتی متصل بوده و براساس زمان، نوع کار و … تغییر می‌کند. همچنین دارای چندین سطح است. بطور مثال حتی از طریق نمودارها نیز می‌توان جزئیات مرتبط با آن را در ابعاد  مختلف مورد بررسی قرار داد.  
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان بیان داشت: سامانه داشبورد مدیریتی یکی از تجربه‌های موفق این اداره کل محسوب می‌شود که پس از ماه‌ها تلاشِ  و کار تحقیقاتی مورد بهره‌برداری قرار گفت و  می‌توان بر اساس آن میزان تحقق برنامه‌های اجرایی و پیشرفت پروژه‌های عمرانی را به صورت لحظه‌ای رصد و برنامه‌ریزی مناسبی جهت پیشبرد اهداف سازمانی انجام داد.