گوران، دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران: انبوه‌سازان برای خرید آهن ابتدا باید وجه خود را کاملا پرداخت و بعد از سه روز می‌توانند آهن خود را از فروشنده دریافت کنند.

وران، دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران:
انبوه‌سازان برای خرید آهن ابتدا باید وجه خود را کاملا پرداخت و بعد از سه روز می‌توانند آهن خود را از فروشنده دریافت کنند.
برخی افراد سودجو آهن را با وزن کمتری به سازندگان تحویل می‌دهند و زمانی که در این مورد انتقادی می‌کنید افراد به بهانه نوسان قیمت ارز، پول را بر می‌گردانند و در مقابلش می‌خواهند که آهن آن‌ها به انبار مرجوع شود!
با آن که وضعیت بازار راکد شده است اما شرایط اقساطی برای خرید آهن و سیمان وجود ندارد. سازندگان برای خرید مصالح ساختمانی باید پول را کامل در اختیار فروشندگان مصالح ساختمانی بگذارند تا کالا برای آنها ارسال شود.
رستگار، رئیس اتحادیه آهن فروشان:
ممکن است برخی از سازندگان از کسانی که پروانه کسب ندارند، آهن بخرند. این افراد ممکن است در بازار کم‌فروشی کنند اما کسانی که دارای پروانه کسب از اتحادیه هستند چنین سواستفاده‌هایی نمی‌کنند.
هر چند قیمت آهن به قیمت ارز بستگی دارد اما از زمان انتخابات ریاست جمهوری تاکنون قیمت آهن حدود ۵۰۰ تومان ارزان شده است.
احتمال کاهش قیمت آهن و میلگرد کم است چرا که در کنار کاهش قیمت آهن و میلگرد دیگر مولفه‌های تولید همچون نرخ پتروشیمی، صنایع لوازم خانگی و خودروسازی‌ها هم باید تعدیل شود که این کار عملا شدنی نیست.