مدیر احداث آزادراه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: آزادراه خرم‌آباد- اراک کریدورهای شمالی کشور را به بندر امام خمینی متصل می‌کند.

بابک لارتی با اعلام افتتاح قطعه ۲، ۳ و ۴ آزادراه خرم‌آباد- اراک طی امروز ۱۱مرداد ۱۴۰۰ اظهار کرد: این پروژه به صورت ۶ خطه شامل سه خط رفت و سه خط برگشت، به طول ۱۳۴ کیلومتر و عرض ۳۵ متر، به صورت EPC شامل تمامی فعالیت‌های مرتبط با طراحی، تامین مصالح و ساخت توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) اجرا شده است.
وی افزود: در فاز نخست، ۶۷ کیلومتر این پروژه حدفاصل بروجرد تا خرم‌آباد بهره‌برداری می‌شود و کاهش طول مسیر به میزان ۳۰ کیلومتر و کاهش ۴۵ دقیقه‌ای مسیر را فراهم ساخته است.
وی یادآور شد: با احداث این آزادراه، صرفه‌جویی سوختی در حدود ۶۵ میلیون لیتر در سال معادل حدود ۵۷۰ میلیارد تومان انجام خواهد شد که این امر کاهش تولید آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای به میزان ۱۷۵ هزارتن دی‌اکسیدکربن در سال را به دنبال دارد و عواید حاصل از صرفه‌‌جویی در کاهش زمان سفر در طول این پروژه، بالغ بر ۲۲۰ میلیارد تومان در سال خواهد بود.
مدیر احداث آزادراه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در خصوص مشکلات اجرای این پروژه گفت: پیچیدگی بالا در طراحی پل‌ها و تقاطع‌ها به دلیل کوهستانی و صعب‌العبور بودن منطقه، حجم بالای عملیات دیوارسازی و تثبیت خاک، وجود خطوط متعدد برق فشار قوی و کاهش فصل کاری به دلیل طولانی بودن فصل سرما از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این پروژه است.
وی افزود: بیش از ۲۵ میلیون مترمکعب عملیات خاکی، ۱۲ کیلومتر دیوار بتنی و سنگی با ارتفاع متوسط ۸.۵ متر به منظور تثبیت خاک، ۲۰۰ عدد آبرو و زیرگذر و ۴ رشته تونل سه خطه جمعاً به طول ۷.۵ کیلومتر، نشان از عظمت این پروژه بزرگ و ملی‌ است.
لارتی تاکید کرد: از ویژگی‌های منحصر به فرد این پروژه، احداث دو رشته تونل رفت و برگشت، جمعاً به طول ۶۱۸۰ متر، به عنوان بزرگترین تونل سه خطه آزادراهی کشور است که نقش میانبر را در مسیر بروجرد به خرم‌آباد ایفا می‌کند. این تونل‌ها با دارا بودن پارکینگ‌های توقف اضطراری و تجهیز به تمامی سامانه‌های الکترونیکی هدایت ترافیک، تهویه و اطفای حریق، سطح بالایی از ایمنی ترافیکی را ایجاد کرده‌اند.