نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی آخرین وضعیت پروژه باند دوم خمین – الیگودرز را تشریح کرد.

دکتر محمد خدابخشی بیان کرد: پروژه دو بانده شدن خمین – الیگودرز از جمله طرح‌هایی راه‌سازی در شهرستان بوده که در دستور کار قرار ‏گرفته است.
وی اظهار کرد: پس از اینکه پیمانکار این پروژه زیرساختی مشکلی برایش پیش آمد و کار را انجام نداده بود پیگیری کردیم و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور پیمانکار را انتخاب کرد.
خدابخشی ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری‌های به عمل آمده پیمانکار پروژه دو بانده شدن خمین – الیگودرز در حال تجهیز کارگاه است تا عملیات اجرایی را شروع کند.
وی با بیان اینکه قرار است پیمانکار با اولویت کیلومتر اول که قسمت‌هایی از آن نیز انجام شده شروع به فعالیت کند، یادآور شد: قرار شده کار به سرعت انجام شده و ما نیز پیگیری‌های لازم در این رابطه را انجام خواهیم داد.
نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ۱۶ کیلومتر از این مسیر در حوزه استحفاظی الیگودرز را نیز که زیر بار ترافیک رفته اگر نواقصی دارد قرار است مورد بررسی و کارشناسی قرار گرفته و به شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ارجاع بدهند تا توسط پیمانکار مرتفع شوند.
وی افزود: مبلغ کل اعتبار پروژه دو بانده شدن خمین – الیگودرز ۲۵۳ میلیارد تومان است.
خدابخشی گفت: این پروژه در قالب ۴ زیرگذر و ۲۶ آبرو طراحی شده است و امیدواریم به سرعت کار انجام شده و به بهره‌برداری برسد.
گفتنی است محور الیگودرز-خمین به‎عنوان یکی از نقاط اولویت‎دار و اتصال استان لرستان به استان مرکزی است.