کد خبر : 4702
تاریخ انتشار : چهارشنبه 6 مهر 1401 - 12:26

کاهش ۸ درصدی نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه‌های کشور

کاهش ۸ درصدی نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه‌های کشور

بر اساس آمار شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران طی مردادماه امسال نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه مهرآباد رشد منفی ۱۴ درصدی، اعزام و پذیریش مسافر رسد ۲۵ درصدی و ارسال و پذیریش بار و پست ۲۷ درصد رشد داشته است. در فرودگاه مشهد نشست و برخاست هواپیما، جابجایی مسافر و جابجایی بار به

بر اساس آمار شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران طی مردادماه امسال نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه مهرآباد رشد منفی ۱۴ درصدی، اعزام و پذیریش مسافر رسد ۲۵ درصدی و ارسال و پذیریش بار و پست ۲۷ درصد رشد داشته است.

در فرودگاه مشهد نشست و برخاست هواپیما، جابجایی مسافر و جابجایی بار به ترتیب رشد مثبت ۳۳ درصد، ۹۰ و ۱۰۰ درصدی را در بازه اشاره شده داشته است.

در مجموع طی مرداد امسال در مقایسه با مرداد سال گذشته نشست و برخاست هواپیما، جابجایی بار و جابجایی بار به ترتیب رشد منفی ۸ درصدی، ۳۷ و ۴۳ درصدی داشته است.

همچنین در مرداد امسال نسبت به تیرماه نشست و برخاست هواپیما،‌ جابجایی مسافر و بار به ترتیب رشد منفی ۶ درصدی، ۷ و ۸ درصدی را ثبت کرده است. طی ۵ ماه امسال هم نشست و برخاست هواپیما رشد منفی ۹ درصدی، جابجایی مسافر رشد ۳۴ درصدی و جابجایی بار رشد ۳۹ درصدی را ثبت کرده است.

به گزارش تسنیم، در بخش تاخیرات پروازی نیز ایرلاین‌های داخلی نیز ۳۶۹ هزار و ۷۴۸ دقیقه تاخیر ۳۰ دقیقه و بیشتر داشته‌اند. در بین شرکت‌های هواپیمایی داخلی هواپیمایی آسمان با ۴۳۶ پرواز بیشترین پرواز خروجی تاخیردار ۳۰ دقیقه و بیشتر طی مرداد امسال داشته است.

هواپیمایی کیش نیز با ثبت ۴۷ درصد پرواز تاخیردار بیشترین تاخیر را در مرداد امسال داشته است. هواپیمایی پویا نیز با ۷ درصد کمترین پرواز تاخیردار را به نام خود ثبت کرده است.

در بخش پروازهای ابطالی نیز قشم ایر با ۷۰ پرواز در صدر قرار داشته است.

به گزارش تسنیم،‌ شرکت فرودگاهها و ناوبری ایران مانند ماه قبل، آمار مربوط به پروازهای عبوری را منتشر نکرده است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.