کد خبر : 4633
تاریخ انتشار : شنبه 19 شهریور 1401 - 15:07

و اگر استاندار رد نمی شد؟

و اگر استاندار رد نمی شد؟

عصر روز جمعه در محور مریوان و مسیر حرکت استاندار کردستان چهار نفر در خودرو پیکان واژگون شده زحمی و محبوس شدند، بنا بر گزارش خبرنگاران مریوان آوا زارعی کوشا و همراهان چند دقیقه پس از حادثه از محل عبور می کردند که شاهد این حادثه خونین بودند، حادثه در محل فاقد آنتن دهی موبایل

عصر روز جمعه در محور مریوان و مسیر حرکت استاندار کردستان چهار نفر در خودرو پیکان واژگون شده زحمی و محبوس شدند، بنا بر گزارش خبرنگاران مریوان آوا زارعی کوشا و همراهان چند دقیقه پس از حادثه از محل عبور می کردند که شاهد این حادثه خونین بودند، حادثه در محل فاقد آنتن دهی موبایل صورت گرفت و شاهدان ماجرا به دلیل گیر افتادن مصدومین در میان آهن قادر به انجام کاری نبودند.

قصه پر غصه جاده های نا ایمن و ناکافی کردستان داستان تکراری و طولانی است و کردستانی ها شآید بیش از نقاط دیگر شاهد حوادث جاده ای بوده اند. حوادثی که روزانه جان و مال مردم را می گیرند.

مرز بین المللی باشماق با ترانزیت قابل توجه جز معدود معابر ترانزیتی است که دارای بزرگراه نیست و البته شهر سنندج با قرار گیری در مسیر کریدور شمال – جنوب (غرب) و محور های ترانزیتی مرز های بین المللی باشماق و سیرانبند، تنها مرکز استانی است که بدون کنار گذر این ترافیک را از داخل محدوده های شهری عبور می دهد.

حوادث جاده ای در کردستان به داخل شهر ها کشیده شده از سوختن یازده نفر در داخل اتوبوس تا آتش گرفتن چندین منزل مسکونی در دیواندره و خالی شدن سالانه ده ها هزار لیتر مواد نفتی در آبهای استان به دلیل واژگونی کامیون های حاوی محموله های نفتی، نشان از هزینه بالای ضعف زیرساخت های حمل و نقل برای کردستان است.

و اما امسال کردستان برای اولین بار به عنوان میزبان زایران اربعین مطرح شد موقعیتی که می تواند به توسعه زیرساخت های حمل و نقل استان جنبه ای ملی بدهد.

عصر روز جمعه در محور مریوان و مسیر حرکت استاندار کردستان چهار نفر در خودرو پیکان واژگون شده زحمی و محبوس شدند، بنا بر گزارش خبرنگاران مریوان آوا زارعی کوشا و همراهان چند دقیقه پس از حادثه از محل عبور می کردند که شاهد این حادثه خونین بودند، حادثه در محل فاقد آنتن دهی موبایل صورت گرفت و شاهدان ماجرا به دلیل گیر افتادن مصدومین در میان آهن قادر به انجام کاری نبودند. ( این در حالی است که بارها خبر پوشش کامل آنتن دهی موبایل در این مسیر از سوی مسوولین مخابرات مطرح شده است)

در این حادثه با توقف و اقدام مسوولانه استاندار و همراهان به سرعت امداد جاده ای با امکانات کافی اقدام به حضور در محل و خروج مصدومان و انتقال به بیمارستان کرد اما باید پرسید که اگر استاندار در آن زمان از این محور عبور نمی کرد مصدومان این حادثه چه سرنوشتی داشتند؟ و گناه کسانی که روزانه به دلیل ضعف زیرساخت های حمل و نقل استان جان خود را از دست می دهند چیست؟

اولویت توسعه زیرساخت های حمل و نقل کردستان به عنوان پیش نیاز توسعه ی تجارت، کشاورزی، توریسم، صنعت و معدن، قابل انکار نیست و به نظر می رسد این مهم بدون توجه به زیرساخت های حمل و نقل کردستان به عنوان یک مساله ملی و نگاه ویژه از منظر اعتباری قابل انجام نیست.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.