اسماعیل زارعی‌کوشا پیش‌ازظهر امروز در بازدید از طرح‌های پیشنهادی عمران شهری سنندج که همراه با مدیران و شهردار و اعضای شورای شهر سنندج چندین ساعت طول کشید، اظهار داشت: برای توسعه طرح‌های گردشگری، تفریحی…

اسماعیل زارعی‌کوشا پیش‌ازظهر امروز در بازدید از طرح‌های پیشنهادی عمران شهری سنندج که همراه با مدیران و شهردار و اعضای شورای شهر سنندج چندین ساعت طول کشید، اظهار داشت: برای توسعه طرح‌های گردشگری، تفریحی و عمرانی، شهرداری‌ها در جذب سرمایه‌گذاران فعال باشند.

وی افزود: شهر سنندج ویترین استان کردستان است لذا هراندازه بتوانیم به مدیریت شهری کمک کنیم و تز جهات مختلف سنندج را به شهری پیشرفته تبدیل کنیم این مهم به سایر شهرهای استان سرایت و موجب توسعه استان خواهد شد.

استاندار کردستان با بیان اینکه تعدادی از پروژه‌های بازدیدی امروز نیازمند کسب مجوز از دستگاه‌های مختلف است، خاطرنشان کرد: برخی دیگر از این پروژه‌ها نیز مستلزم تامین اعتبار و برخی دیگر آماده برای حضور سرمایه‌گذار است.

وی از استقبال و مشارکت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در پروژه‌های استان خبر داد و گفت: هماهنگی‌های لازم با یک کنسرسیوم اروپایی انجام شده تا برای همکاری در ساخت پروژه‌های بزرگ کردستان در باب سرمایه‌گذاری حضور یابند.

زارعی‌کوشا عنوان کرد: جلسه‌ای برای بررسی جزئی این پروژه‌ها با حضور مدیران استانی تشکیل خواهد شد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به رفع مشکلات نایسر سنندج هم گریزی زد و اذعان کرد: امروز جمعیت قابل ملاحظه‌ای در مناطق حاشیه‌ای شهر سنندج و بخصوص نایسر با وجود مشکلاتی سکونت دارند.

استاندار کردستان افزود: عمده مشکل ناحیه منفصل شهری نایسر عدم وجود مراکز آموزشی است که بیش از ۶هزار دانش‌آموز این ناحیه را برای ادامه تحصیل مجبور به حضور در مرکز شهر سنندج کرده است.

زارعی‌کوشا ابراز داشت: از همه ظرفیت‌ها و فرصت‌هایی که در قالب حضور ریاست جمهوری و جذب سرمایه‌گذار میسر است استفاده خواهیم کرد تا شرایط زندگی بهتری را برای ساکنان این نواحی منفصل شهری در سنندج فراهم کنیم.

 وعده شهردار سنندج به ساکنان نواحی منفصل شهری 

سید انور رشیدی، شهردار سنندج نیز در حاشیه این بازدید اظهار داشت: چند پروژه نیمه کاره در سطح شهر سنندج از جمله تکمیل بلوار اسلام‌آباد که با مشکلات حقوقی مواجه است داریم که با بازدید انجام شده توافق تازه‌ای با اداره‌کل زندان‌ها انجام خواهد گرفت و پروژه به اتمام خواهد رسید.

وی به مشکلات بلوار سنجر خان نیز اشاره کرد و افزود: امیدواریم تا عید با حل مشکل معارض این بلوار، این پروژه‌ نیز به بهره‌برداری کامل برسد.

شهردار سنندج تصریح کرد: تردد آسان مردم سنندج از بلوار کردستلن تا شهرک پنج آذر از جمله پروژ‌هایی است که در دست اقدام قرار خواهد گرفت.

وی اذعان کرد: متاسفانه تا به حال هیچ پروژه‌ مطالعاتی در شهرداری سنندج انجام نشده است لذا در اجرای پروژه‌های شهری از این به بعد از مهندسین کارشناس و نخبگان استفاده خواهد شد.

رشیدی به مشکلات نایسر نیز اشاره و بیان کرد: با توجه به عدم وجود فضای سبز در نایسر مقرر شد تا فضاهایی در اختیار شهرداری سنندج برای احداث فضای سبز قرار گیرد.

شهردار سنندج به استاندار کردستان و اصحاب رسانه وعده داد که برای تمامی نواحی منفصل شهری از جمله ننله، گریزه و حسن‌آباد نیز برنامه‌ریزی شده و خبرهای خوشی برای ساکنان این مناطق در راه خواهد بود.

تکمیل مدرسه نایسر سنندج نیازمند ۱۲میلیاردتومان اعتبار است

رشید قربانی، مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان نیز در این بازدید اظهار داشت: مدرسه ۱۸کلاسه نایسر تا به امروز ۸۵۰ میلیون تومان از بنیاد برکت و ۴میلیارد تومان از سازمان نوسازی مدارس تامین اعتبار شده و برای تکمیل آن ۱۲میلیاردتومان اعتبار لازم است.

وی افزود: ۱۵هزار دانش آموز در نایسر مشغول به تحصیل هستند که حدود ۶هزار نفر آنها برای ادامه تحصیل به داخل شهر سنندج می‌آیند و مابقی در نایسر تحصیل می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان اظهار کرد: مشکل ما این است که بنیاد برکت به دلیل وقوع سیل در مناطق مختلف کشور تعهد خود را انجام نداده است‌.

 در این بازدید پروژه اتصال بلوار کردستان به بلوار آزادگان، ادامه بلوار اسلام‌آباد و اتصال آن به جاده قدیم مریوان، بوستان ۱۴هکتاری آشتی، مجموعه تفریحی ورزشی قشلاق-گریزه به طول ۶کیلومتر، مدرسه ۱۸کلاسه در نایسر، مجتمع فرهنگی، خدماتی و رزشی نایسربا ۸۵درصد پیشرفت فیزیکی، هنرستان دخترانه ۹کلاسه نایسر، پارک ورودی نایسر با مساحت ۳هکتار شروع شده و پارک جنگلی نیشتمان که یکی از جاذبه‌های گردشگری با هدایت سرمایه‌گذاری در بهاران است، مورد بازدید قرار گرفت.

تسنیم