کد خبر : 5641
تاریخ انتشار : جمعه 21 بهمن 1401 - 11:23

بهره‌برداری و کلنگ‌زنی ۱۹۱ میلیارد تومان طرح های عمران شهری در سقز

بهره‌برداری و کلنگ‌زنی ۱۹۱ میلیارد تومان طرح های عمران شهری در سقز

همزمان با هشتمین روز‌ از دهه مبارک فجر و در ادامه افتتاح پروژه‌های عمرانی، خدماتی و … با حضور استاندار کردستان ۱۹۱ میلیارد تومان طرح های عمران شهری در شهرستان سقز افتتاح و کلنگ زنی شد. استاندار کردستان روز چهارشنبه در مراسم افتتاح ۱۱ طرح گازرسانی که در روستای “کاکه‌سیاب” بخش زیویه شهرستان سقز برگزار

همزمان با هشتمین روز‌ از دهه مبارک فجر و در ادامه افتتاح پروژه‌های عمرانی، خدماتی و … با حضور استاندار کردستان ۱۹۱ میلیارد تومان طرح های عمران شهری در شهرستان سقز افتتاح و کلنگ زنی شد.

استاندار کردستان روز چهارشنبه در مراسم افتتاح ۱۱ طرح گازرسانی که در روستای “کاکه‌سیاب” بخش زیویه شهرستان سقز برگزار شد، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، اظهار داشت: آرامش و امنیت امروز را مدیون امام راحل(ره) و خون شهدای گرانقدر هستیم و نباید هیچگاه این حقیقت را فراموش کنیم.

اسماعیل زارعی‌کوشا افزود: دولت سیزدهم نگاه ویژه‌ای به استان کردستان دارد و باید از این فرصت برای ارتقاء شاخص‌‌های استان از این فرصت استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه گازرسانی به روستاهای صفر مرزی نشان از توجه نظام و دولت به استان است، گفت: طی چند ماه آینده گازرسانی به نقاط روستایی شهرستان سقز به صورت ۱۰۰ درصد به اتمام خواهد رسید.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه در حوزه آبرسانی اقدامات خوبی در استان اتفاق افتاده است، تصریح کرد: عملیات طرح جهاد آبرسانی به ۲۰۰ روستای کردستان با اعتبار ۵۲۷ میلیارد تومان، توسط سپاه پاسداران در حال اجرا است و امیدواریم مشکل آبرسانی به روستای‌ کاکه‌سیاب در ماه‌های آینده رفع شود.

وی اضافه کرد: در حوزه راه آسفالته روستایی در سال جاری ۱۸۱ کیلومتر آسفالت شد که سهم سقز از این رقم ۳۵ کیلومتر معادل ۱۰ سال گذشته بود.

استاندار کردستان با بیان اینکه:در حوزه بهداشت و درمان نیز اتفاقات خوبی رخ داد، گفت: دیروز بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان بعثت و دستگاه پت اسکن در بیمارستان کوثر سنندج با حضور وزیر بهداشت، درمان، و آموزش پزشکی به بهره‌برداری رسید.

زارعی کوشا با تاکید بر اینکه برای ارتقای شاخص‌های مختلف توسعه در استان تلاش فراوان کرد، افزود: استان کردستان به جایگاه‌ واقعی خود که در شأن مردم است دست یابد.

روستاهای سقز به خدمات بیشتری نیاز دارند

فرماندار سقز نیز در این مراسم با بیان اینکه امروز در بحث عمران روستایی پروژه‌هایی به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار داشت: در شهرستان سقز ۳۰۳ روستا وجود دارد که از این تعداد ۲۷۴ روستا دارای سکنه و ۲۱۵ روستا بالای ۲۰ خانوار است و علی‌رغم خدماتی خوبی که در روستاها انجام شده اما همچنان به تلاش بیشتری نیاز است.

جعفر توان افزود: ۱۶۹ روستا تحت پوشش شبکه آب شرب و بهداشتی است و ۵۳ روستای دیگر نیز در سال آینده تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

وی به آسفالت ۳۵ کیلومتر راه روستایی در سال جاری اشاره و تصریح کرد: در این حوزه نیز در حال حاضر یک‌ هزار و ۸۰ کیلومتر راه روستایی اجرا شد که کمتر از میانگین استانی است.

فرماندار سقز افزود: تعداد روستاهای دارای قابلیت گازرسانی سقز ۲۸۴ مورد است و در حال حاضر عملیات گازرسانی به ۲۷۴ روستا به اتمام رسیده و ۲۱ روستای دیگر نیز در حال انتخاب پیمانکار است.

به گفته توان، در حوزه‌های کشاورزی، آموزش و پرورش، اجرای طرح هادی، برق رسانی، منابع طبیعی و… اقدامات خوبی اتفاق افتاده است.

مبنای توسعه شهرستان سقز بر مبنای کشاورزی آبی خواهد بود

نماینده سقز و بانه نیز در این مراسم اظهار داشت: در راستای جهاد تبین در دوران سه‌ سال گذشته دیدار‌های چهره‌ به چهره با مردم بسیاری از روستاهای شهرستان انجام شده است.
بهزاد رحیمی تصریح کرد: در اغتشاشات اخیر دشمنان خواستند مانع خدمت رسانی به مردم و توسعه استان شوند اما اکنون با قدرت مضاعف در حال انجام است.

وی افزود: مبنای توسعه شهرستان سقز بر مبنای کشاورزی آبی خواهد بود و آبی کردن ۶ هزار هکتار از اراضی پایاب سد چراغ ویس از مطالبات مردم این شهرستان است.

۶ هزار هکتار اراضی سقز به آبی تبدیل می‌شود

مدیر کل جهاد کشاورزی استان کردستان هم افزود: با همت استاندار کردستان در سفر رییس جمهور به استان کردستان دو هزار ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به بخش کشاورزی تخصیص یافت.
ارسلان اسکندری تصریح کرد: ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به آب و خاک و تبدیل ۱۶ هزار هکتار اراضی دیم به آبی اختصاص یافته که از این میزان ۶ هزار هکتار سهم شهرستان سقز است.

وی در ادامه اضافه کرد: در سقز ۱۳۵ هزار تن گندم برداشت شد که حدود ۱۴۰۰ میلیارد تومان از محل پول گندم به اقتصاد شهرستان تزریق شد.
به گفته اسکندری، سازمان جهاد کشاورزی در حوزه گلخانه، سامانه‌های نوین آبیاری، کارخانجات آرد و تولید نان صنعتی، تبدیل اراضی دیم به آبی، صنایع تبدیلی، ذخیره سازی و صادرات اقداماتی انجام و برنامه‌ ریزی‌هایی شده است.

افتتاح ساختمان مدیریت بحران شهرداری سقز

استاندار کردستان در ادامه ساختمان مدیریت بحران شهرداری سقز را که برای احداث آن سه میلیارد تومان هزینه شده و با هدف تسریع در خدمات در زمان بحران و حوادث غیرمترقبه احداث شده است، افتتاح شد.

گفتی است که، همزمان ساختمان اداری، رفاهی و خدماتی پارک کودک سقز نیز با ۲ میلیارد تومان هزینه، به بهره‌برداری رسید.

کلنگ‌زنی احداث ایستگاه آتش نشانی شماره ۴ سقز

کلنگ‌زنی احداث ایستگاه آتش‌نشانی شماره ۴ سقز دیگر برنامه اسماعیل زارعی کوشا در این شهر بود که برای ساخت این ایستگاه ۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

شهردار سقز در این آیین از دریافت حواله خودرو سنگین فول آتش‌نشانی سقز و چهار دستگاه موتور سنگین آتش‌نشانی خبر داد و گفت: این د ستگاه‌ها در اسفند ماه به این شهرداری تحویل داده می‌شود.

کلنگ‌زنی بلوار ۴۵ متری

دیگر طرحی که با حضور زارعی کوشا در سقز کلنگ احداث آن بر زمین زده شد ، بلوار ۴۵ متری این شهر بود.

گفتنی است که، عرض این بلوار ۴۵ متر و طول آن بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ متر است و قرار است با ۱۸۰ میلیارد ریال و در طول یکسال احداث شود.
همچنین این طرح شامل ۲ باند تندرو، ۲ باند کندرو، پیاده‌رو طرفین، یک پل به طول ۱۲۹ متر و ۶ دهنه است.

اافتتاح شرکت ساکا پروفیل سقز با حضور استاندار

افتتاح شرکت ساکا پروفیل سقز با سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیارد ریال که زمینه اشتغال ۲۵ نفر به صورت مستقیم و ۱۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم ایجاد کرده است، آخرین پروژه افتتاح شده این شهرستان توسط استاندار کردستان بود.

گفتی است که با حضور اسماعیل زارعی کوشا، ۴۹ سری جهیزیه به زوج‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) #سقز به ارزش چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اهدا شد.

همچنین استاندر کردستان با مادر شهید «اسماعیل عبدالله‌زاده» و پدر و مادر شهید «علی صفری» دیدار کرد.
انتهای پیام/ ثریا صلواتی

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.